fot. flickr.com

Ambasada RP po napaści na Polaków zapowiada rozmowy z władzami Wlk. Brytanii

Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki w oświadczeniu wydanym w niedzielę wieczorem po nocnym ataku na polskich obywateli w Harlow w hrabstwie Essex zapowiedział, że kwestia bezpieczeństwa Polaków będzie przedmiotem rozmów z brytyjskimi władzami.

W krótkim komunikacie Rzegocki powtórzył informacje podane przez policję w Essex, że dwóch polskich obywateli zostało pobitych w centrum Harlow w nocy z soboty na niedzielę.

Sprawę pobicia prowadzi Wydział Kryminalny Policji w Harlow. Wydział Konsularny Ambasady RP w Londynie pozostaje w stałym kontakcie z lokalną policją. Śledztwa w obu sprawach będą monitorowane przez służby konsularne do ich zakończenia” – napisał Arkady Rzegocki.

Jak zapewnił, planowane są wkrótce rozmowy z przedstawicielami brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, ministerstwa edukacji, a także z lokalnymi władzami i organizacjami polonijnymi.

To drugi w ciągu tygodnia atak na Polaków w Harlow. W ubiegłą sobotę dwóch Polaków zostało ciężko pobitych na placu handlowym The Stow; jeden z nich zmarł w poniedziałek w wyniku odniesionych obrażeń.

O incydentach przeciwko Polakom mają rozmawiać w Londynie polscy ministrowie; wylot polskiej delegacji jest możliwy w poniedziałek późnym popołudniem – wynika z informacji PAP.

PAP/RIRM

drukuj