fot.PAP/EPA

Po południu wystąpienie premier Wlk. Brytanii ws. Brexitu

Dziś dowiemy się jak ma wyglądać Brexit. Po południu zaplanowane jest wystąpienie premier Wielkiej Brytanii Theresy May poświęcone wyjściu tego kraju z Unii Europejskiej i przyszłym relacjom ze wspólnotą.

Zdaniem brytyjskiej prasy, premier ma dziś zapowiedzieć, że jest gotowa na tzw. twardy Brexit i poświęcić brytyjskie członkostwo we wspólnym rynku na rzecz kontrolowania imigracji.

Poseł Parlamentu Europejskiego z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Zdzisław Krasnodębski zwraca uwagę, że w wystąpieniu premier Theresy May znajdzie się dopiero stanowisko negocjacyjne.

– Z takim stanowiskiem Wielka Brytania rozpocznie negocjacje, a co będzie na koniec to się jeszcze okaże. Z rozmów z kolegami brytyjskimi wiem, że oczywiście wielu Brytyjczyków chciałoby wynegocjować takie warunki, żeby pozostać częścią wspólnoty wspólnego rynku, a jednocześnie ograniczyć migrację, bo to jest podstawowy problem, który spowodował, że Brytyjczycy tak, a nie inaczej zagłosowali w referendum – podkreśla Zdzisław Krasnodębski.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rząd brytyjski planuje formalnie rozpocząć procedurę wystąpienia kraju z Unii Europejskiej przed końcem marca 2017 r.

RIRM

drukuj