AKSiM w Toruniu: pierwsze obrony na kierunku pielęgniarstwo

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyły się pierwsze obrony na kierunku pielęgniarstwo. To zwieńczenie trzyletniej nauki i szeregu egzaminów otwierających drogę do pracy w zawodzie.

Studia pielęgniarskie w toruńskiej akademii rozpoczęły się trzy lata temu. Teraz nadszedł czas na pierwsze w historii obrony dyplomów pielęgniarskich.

– Egzamin teoretyczny, praktyczny – najbardziej stresujący. Studentki wchodziły na oddział i losowały pacjenta – wskazała mgr Renata Winnicka.

Egzamin praktyczny studentki oceniają jako najtrudniejszy. Był to między innymi sprawdzian z pielęgniarstwa chirurgicznego.

– Trzeba było np. pielęgnować pacjenta po operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego – zaznaczyła mgr Renata Winnicka, pielęgniarka.

Podstawą do uzyskania tytułu jest również obrona pracy licencjackiej.

– Były to tematy bardzo szerokie. Studentki musiały wykazać się wiedzą medyczną – powiedziała mgr Elżbieta Surdykowska.

Prace pisze się na podstawie studium przypadku konkretnego pacjenta z daną jednostką chorobową – tłumaczyła promotor Elżbieta Surdykowska.

Obrona pracy dyplomowej to podsumowanie trzyletniej nauki.

– Właściwie przypieczętowuje wysiłek studenta i promotora, który prowadzi pracę licencjacką – podkreślił dr Krzysztof Opozda.

Natalia jest już po egzaminie i jest zadowolona ze swoich osiągnięć.

– Było bardzo trudno, stresująco. Jestem już po wszystkim, także jestem wdzięczna Panu Bogu. Ukończyłam na 5 z wyróżnieniem – podkreśliła Natalia Frach, studentka pielęgniarstwa.

Część absolwentów ma już konkretne plany zawodowe.

– Na ostatnim roku miałam praktyki na oddziale anestezjologii. Poczułam, że to jest właśnie to. Tam pójdę do pracy – powiedziała studentka Ewelina Nowicka.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają także obrony na innych kierunkach. Uczelnia kształci również studentów dziennikarstwa, informatyki, informatyki medialnej, politologii i prawa. Ma także bardzo bogatą ofertę studiów podyplomowych. Wśród nich prestiżowy kierunek MBA. Szczegóły możemy znaleźć na stronie internetowej AKSiM.

TV Trwam News

drukuj