fot. https://www.facebook.com/gck.zorawina

Akcja „Żórawina dla Ukrainy”

Z Żórawiny na Dolnym Śląsku wyruszył kolejny transport z pomocą dla Ukrainy, która broni się przed rosyjskim agresorem. Akcja odbywa się pod hasłem „Żórawina dla Ukrainy”. Pomoc została zorganizowana po konsultacjach z ks. abp. Mieczysławem Mokrzyckim, metropolitą lwowskim.

Do archidiecezji lwowskiej zmierza transport czterech samochodów, w tym dwóch karetek pogotowia z wyposażeniem medycznym.

W misji na Ukrainę uczestniczy europoseł Beata Kempa, która włączyła się w pomoc i koordynację akcji.

– Dziś wielu ekspertów potwierdza, że konflikt na Ukrainie może być działaniem długotrwałym, obliczonym na wyniszczenie Ukrainy i zmęczenie nas wszystkich w niesieniu pomocy. Dlatego ważne jest, abyśmy nieśli pomoc w celowany sposób. Musimy wsłuchiwać się w głos osób, które są tam na miejscu. W tym przypadku wsłuchujemy się w głos archidiecezji lwowskiej   – wyjaśniła europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Beata Kempa.

W transporcie znajduje się też żywność długoterminowa, 10 agregatów prądotwórczych, środki opatrunkowe oraz środki higieny.

Dary dla osób najbardziej potrzebujących zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl