fot. PAP/EPA

Agencja Reutera: strzelanina między strażnikami na granicy Kirgistanu i Tadżykistanu

Na granicy Kirgistanu i Tadżykistanu doszło w środę do strzelaniny między strażnikami granicznymi tych dwóch państw – poinformowała agencja Reutera opierająca się na mediach rosyjskich cytujących kirgiską straż graniczną.

Według kirgiskiej straży granicznej funkcjonariusze tadżyccy otworzyli ogień po tym, gdy zostali poproszeni o opuszczenie „pozycji bojowych” wzdłuż granicy. W odpowiedzi kirgiscy strażnicy również użyli broni.

W ostatnich latach wzdłuż kirgisko-tadżyckiej granicy dochodziło do częstych starć – zaznacza Reuters. Agencja zwraca uwagę, że do środowego incydentu doszło w tym samym czasie, w którym na nowo wybuchły walki między dwoma innymi wchodzącymi wcześniej w skład ZSRR państwami: Armenią i Azerbejdżanem. W trwających tam od poniedziałku walkach zginęło – według oficjalnych komunikatów stron – 99 osób.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl