fot. facebook.com/AfricanMusicSchool

African Music School

W Republice Środkowoafrykańskiej ma powstać pierwsza szkoła muzyczna. African Music School ma być szansą na godne życie dla zdolnych, ale ubogich dzieci, żyjących na ziemi afrykańskiej.

 

Republika Środkowoafrykańska od blisko 10 lat pogrążona jest w walkach zbrojnych i konfliktach. Z pomocą przychodzą Kościół i polscy misjonarze. To dzięki ich pracy i życzliwości wielu ludzi udaje się pomóc dzieciom. Teraz w planach jest zbudowanie African Music School – pierwszej szkoły muzycznej w środkowej Afryce, w miejscowości Bouar.

– W Republice Środkowoafrykańskiej jest mnóstwo utalentowanych dzieci lecz ich rodziców nie stać na edukacje muzyczną – wskazał misjonarz, który zainicjował akcję African Music School, brat Benedykt Pączka.

Jak na razie dzieci uczą się w ramach zajęć muzycznych w budynkach parafialnych albo na zewnątrz. By pomóc dzieciom w Afryce rozwijać ich zdolności muzyczne, na półroczne kontrakty misyjne przyjeżdżają głównie polscy nauczyciele – podkreślił Dawid Studziżba, koordynator projektu African Music School.

– To są  profesjonalni muzycy z całego kraju. Oni wyjeżdżają ucząc te dzieci muzyki – akcentował Dawid Studziżba.

Dzieci uczą się także innych przedmiotów. Chodzi o to, by dać im szanse na godne życie w przyszłości.

– My po prostu chcemy przez muzykę dać im szanse na otrzymanie profesjonalnego, muzycznego wykształcenia, żeby ich naturalność, ich muzykę wykorzystać później w przyszłości do zwykłego zarabiana, do zwykłej pracy – mówił koordynator projektu African Music School.

W Afryce nie ma firm budowlanych, to misjonarze sami zakasują rękawy i budują razem z tamtejszymi mieszkańcami. Tu jednak potrzebne jest ogromne wsparcie.

– Bardzo mocno w to wierzę, że dzięki twojej pomocy, będzie to możliwe. Zapraszam do akcji Singila. Singila namo, dziękuję ci bardzo – akcentował brat Benedykt Pączka.

Szczegóły znajdziemy na stronie www.africanmusicschool.com. Dla każdego, kto włączy się w akcję, dzieci z afrykańskiej szkoły zaśpiewają specjalnie przygotowaną piosenkę.

TV Trwam News

drukuj