Afganistan: 13 żołnierzy i policjantów zginęło w ataku talibów na wschodzie kraju

Co najmniej 13 żołnierzy i policjantów zginęło w poniedziałek w ataku talibów na wspólny punkt kontrolny tych sił w prowincji Ghazni na wschodzie Afganistanu – poinformował przedstawiciel lokalnych władz.

Rzecznik gubernatora prowincji, Arif Nuri, sprecyzował, że w ataku w powiecie Chogjani zabitych zostało siedmiu żołnierzy i sześciu policjantów, rany odniosło również czterech żołnierzy.

W wyniku ataku bojowników talibskich wywiązała się wymiana ognia z siłami afgańskimi, która trwała około trzech godzin. Zabitych zostało sześciu bojowników, a 10 zostało rannych – poinformował rzecznik władz.

Dodał, że wspólny posterunek wojska i policji został ustanowiony przed dwoma dniami, żeby odciąć talibom trasę dostaw. W wyniku ataku punkt kontrolny został doszczętnie zniszczony i spalony.

W oświadczeniu przesłanym do mediów rzecznik talibów Zabihullah Mudżahid wziął odpowiedzialność za atak.

Talibowie walczą z międzynarodowymi siłami pod dowództwem NATO w Afganistanie; chcą obalić wspierany przez Zachód rząd w Kabulu, by przejąć władzę i wprowadzić w kraju prawo szarijatu. Przeciwko rządowi w Kabulu walczy także lokalna filia dżihadystycznego tzw. Państwa Islamskiego oraz powiązana z talibami siatka Hakkaniego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl