źródło adoracjabezgranic.pl

Adoracja bez Granic

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego – 25 marca – papież Franciszek poświęci Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Odpowiedzią na prośbę Konferencji Episkopatu Polski o duchową łączność z Ojcem Świętym jest „Adoracja bez Granic”. Fundacja Solo Dios Basta w ramach inicjatywy zaprasza tego dnia do modlitewnego szturmu i nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 na terenie całej Polski.

źródło adoracjabezgranic.pl

„Adoracja bez granic” jest ściśle związana z uroczystością Zwiastowania Pańskiego, podczas której papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Akt jest spełnieniem prośby Matki Bożej, którą przedstawiła w Fatimie. Uroczysty akt odbędzie się już w najbliższy piątek. Ojciec Święty dokona aktu w Watykanie, w łączności z biskupami całego świata, a ks. kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, w Fatimie.

„Zapraszamy do wspólnej modlitwy i nieustającej adoracji Najświętszego Sakramentu, by prośba o pokój i nawrócenie została wzmocniona wołaniem wiernych. Wojnę i fakt, że za naszą wschodnią granicą giną tysiące niewinnych ludzi, oraz realne zagrożenie dla pokoju w całej Europie, odczytujemy jako wezwanie do pokuty i nawrócenia. Spędźmy ten dzień, adorując Serce Jezusa obecne w Najświętszym Sakramencie. Zaczynamy o godzinie 17:00, zgodnie z zachętą Konferencji Episkopatu Polski do trwania na modlitwie razem z papieżem Franciszkiem” – wskazała Fundacja Solo Dios Basta.

– To wielka duchowa bitwa o pokój w Europie, w której musimy wziąć udział (…). Modlitwa jest zawsze dużo bardziej skuteczna niż jakiekolwiek działanie, dlatego w dramatycznej chwili padnijmy na kolana przed naszym Zbawicielem i prośmy o pokój! Pokój dla Ukrainy, całego świata, naszych domów, naszych serc – podkreślił Maciej Bodasiński, współorganizator wydarzenia.

„Adoracja bez granic” jest jednocześnie odpowiedzią na papieską inicjatywę „24 godziny dla Pana”.

Jest to wezwanie do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu, na które całym sercem odpowiadamy. Tego dnia Papież poświęci Ukrainę oraz Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi. Ten wyjątkowy akt jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej wyrażoną w czasie objawień w Fatimie w 1917 roku. W tym ważnym momencie zjednoczmy się wszyscy z Ojcem Świętym i razem z nim wypowiedzmy ten akt, prosząc pokornie, by Niebo go przyjęło. Po raz pierwszy od wielu lat tak poważnie zagrożony jest pokój w Europie i na całym świecie. W dramatycznej chwili pragniemy zwrócić się do Chrystusa, Pana i Zbawiciela, wołając o zmiłowanie. Możemy „obudzić się”, otrząsnąć z letargu i razem z Matką Najświętszą, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, powiedzieć Bogu nasze: „TAK”. Możemy, wzorem mieszkańców Niniwy, podjąć dobrą decyzję o zwróceniu się do Boga, a jako wspólnota Kościoła podjąć pokutę i zacząć wołać o zmiłowanie – napisano na stronie internetowej wydarzenia.

Organizatorzy przedstawili program „Adoracji bez Granic”.

„Czuwanie zaczynamy o godzinie 17.00 od wystawienia Najświętszego Sakramentu, łączymy się duchowo w Ojcem Świętym Franciszkiem. Nieustająca adoracja trwa nieprzerwanie, aż do uroczystego błogosławieństwa przed sobotnią Mszą świętą wieczorną. Msza święta sobotnia jest integralną częścią wydarzenia, na którą zaproszeni są wszyscy wierni z parafii. (…). Nie ma odgórnie wyznaczonego programu adoracji, o jej przebiegu decydują proboszczowie. Mogą być organizowane czuwania z rozważaniami i oprawą muzyczną. Mogą być organizowane transmisje z czuwań za pośrednictwem lokalnych mediów oraz internetu” – poinformowali.

„Modlimy się w następujących intencjach: o przebłaganie za nasze grzechów, o nasze własne nawrócenie, o szacunek dla życia, o zapanowanie pokoju Bożego na całym świecie, szczególnie na Ukrainie” – podsumowali.

Zgłoszeń można dokonywać [tutaj].

źródło adoracjabezgranic.pl / https://www.adoracjabezgranic.pl/mapa

Organizatorem wydarzenia „Adoracja bez Granic” jest Fundacja Solo Dios Basta, która w latach ubiegłych zapraszała Polaków do takich wydarzeń, jak “Różaniec do Granic” (2017 r.), czy “Wielka Pokuta” (2016 r.).

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl