[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Polska musi móc obronić się sama, ale potrzebuje na to czasu przynajmniej do 2032 roku

Polska musi móc obronić się sama, ale potrzebuje na to czasu przynajmniej do 2032 roku. Mamy cały plan nowego uzbrojenia wojsk, tak byśmy byli sami zdolni przeciwstawić się każdemu i wesprzeć naszych sąsiadów oraz państwa, które są stale zagrożone – powiedział poseł PiS Antoni Macierewicz w rozmowie z Radiem Maryja podczas spotkania z Polonią w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe w kanadyjskim Mississauga.

Radio Maryja. Dlaczego także wśród Polonii PiS szuka poparcia podczas kampanii parlamentarnej? Co takiego jest tutaj, żeby odwiedzać Polonię Stanów Zjednoczonych i Kanady?

Antoni Macierewicz: Szukamy poparcia dla pana Piotra Naimskiego, który kandyduje z czwartego miejsca na liście w Warszawie, ponieważ właśnie na tę listę cała Polonia na świecie głosuje. Nie ma bardziej patriotycznych zespołów ludzkich, jak Polonia kanadyjska i amerykańska. Wiem to jako osoba, która od 1992 roku kilkakrotnie w każdym roku odwiedza Polonię w Kanadzie i USA. Widzę, jak rośnie ten patriotyzm i rośnie odpowiedzialność za losy Polski. Program, który został przedstawiony w Lublinie, rysuje budowę polskiego modelu państwa dobrobytu.

Co ma być tym dobrobytem?

W ciągu ostatnich czterech lat zostało zlikwidowane bezrobocie. Ten program umożliwi wydobycie z Polski zasobów energii pozwalających stworzyć jedno z najlepiej rozwijających się państw w Europie. To dopłaty do rolnictwa, które po latach zostaną faktycznie wprowadzone, zmienią życie całej polskiej wsi. Wyższa płaca minimalna zmieni życie w miastach. Budowa stu obwodnic ułatwi życie, handel, rozwój drobnego przemysłu. To jest zmiana sytuacji Polski, która postawi ją na zupełnie innym poziomie. Nie mówię już o kwestii bezpieczeństwa energetycznego, o co dba pan Piotr Naimski. Trzeba też jednak podkreślić ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To zostało jasno przez pana prezesa Kaczyńskiego powiedziane.

W pewnych środowiskach dość ostro rysuje się jednak sytuacja wokół ustawy 447 i reakcji Polski lub – według niektórych – jej braku. Jesteśmy zagrożeni tym, że zostaniemy ukarani za zbrodnie, której nie popełniliśmy, na Żydach podczas II wojny światowej?

Tych samych Żydach, których za cenę własnego życia bronili Polacy… Chciałbym podziękować całej Polonii za jednoznaczne stanowisko w tej sprawie. Stanowisko rządu polskiego od początku było jednoznaczne. Nie będzie żadnych ustępstw. Te kwestie zostały już załatwione w latach 60. Nie ma możliwości, by mienie bezdziedziczne było przekazane komu innemu niż państwu, z którego pochodził ostatni właściciel. Powtórzę po Jarosławie Kaczyńskim: dopóki będzie rządzić PiS, taka sytuacja będzie niedopuszczalna.

Wiele dzieje się w kwestii obronności. Jest sporo głosów sprzeciwu w sprawie obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Nie ma żadnej ogromnej fali. Jest kilku krzykaczy, którym się coś pomyliło. Nie słyszałem ich krzyków na rosyjską okupację. Natomiast dzisiaj nasi sojusznicy wspomagają nas, dopóki nie odbudujemy naszej armii. Polska musi móc obronić się sama, ale potrzebuje na to czasu przynajmniej do 2032 roku. Mamy cały plan nowego uzbrojenia wojsk, byśmy byli sami zdolni przeciwstawić się każdemu i wesprzeć naszych sąsiadów oraz państwa, które są stale zagrożone.

Co z kontraktem dotyczącym myśliwców F-35?

Rozpoczęły się rozmowy na ten temat. Będą one trwały jakiś czas, bo nie jest to prosta sprawa ze względu na finanse i kwestie technologiczne.

Widzimy również presję na zmiany obyczajowe w Polsce. Jej ofiarą padł ks. abp Marek Jędraszewski.

Dziękowałem mu ostatnio za jego słowa, bo one obudziły naród. Propaganda tych środowisk jest kontynuacją marksizmu. Mamy duże szanse, by to przetrwać, bo rodzina polska była bardzo silna, a teraz została jeszcze wzmocniona gospodarczo, stąd ta presja nie jest już tak duża.

Rozmowę posłem Antonim Macierewiczem przeprowadził o. Jacek Cydzik CSsR, dyrektor centrali Radia Maryja w Toronto

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl