fot. Marek Borawski / Nasz Dziennik

A. Gwiazda: Wypowiedź L. Wałęsy o Kornelu Morawieckim nie jest świadectwem o Solidarności Walczącej ani o Kornelu, ale pokazuje kim jest Wałęsa

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi b. prezydenta Lecha Wałęsy, który określił śp. Kornela Morawieckiego mianem zdrajcy. „Ta wypowiedź nie jest świadectwem o Solidarności Walczącej ani o Kornelu Morawieckim, ale pokazuje kim jest Lech Wałęsa” – podkreślił Andrzej Gwiazda działacz opozycji z czasów PRL i współtwórca WZZ.

Lech Wałęsa występując jako gość specjalny konwencji KO w Warszawie powiedział, że wybaczył Kornelowi Morawieckiemu, szefowi Solidarności Walczącej, bo „po chrześcijańsku należy to zrobić”. Zarzucił też, że robi się ze zmarłego bohatera. Wałęsa ocenił, że Kornel Morawiecki zakładając w stanie wojennym Solidarność Walczącą zdradził – był zdrajcą.

Wypowiedź Wałęsy – Andrzej Gwiazda widzi też w kontekście politycznym.

Ta wypowiedź nie jest świadectwem o Solidarności Walczącej ani o Kornelu Morawieckim, ale pokazuje kim jest Lech Wałęsa – zaznaczył Andrzej Gwiazda.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca „Solidarności Walczącej”, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w ub. poniedziałek. Miał 78 lat. Spoczął na warszawskich powązkach.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl