fot. Obraz autorstwa yanalya na Freepik

A. Górska: Mamy do czynienia z zamachem na życie ludzkie ze strony rządzących, to koalicja proaborcyjna

Mamy do czynienia z zamachem na życie ludzkie aktualnie rządzących Polską. Wydawać by się mogło, że partie te mają inne poglądy, jednak w tym kontekście nie różnią się zbyt wiele. Można mówić tu o koalicji proaborcyjnej. Koalicja Obywatelska czy Lewica chcą tzw. aborcji na życzenie, niezależnie od tego, w jakiej fazie rozwoju jest człowiek poczęty – wskazała Agnieszka Górska, poseł PiS, członek komisji nadzwyczajnej do spraw tzw. aborcji, członek zespołu parlamentarnego ds. ochrony życia i rodziny, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

We wtorek obradowała komisja nadzwyczajna do spraw tzw. aborcji. W trakcie jej trwania podjęto kwestię zmiany Kodeksu karnego. Założenia zawarte w propozycji mają doprowadzić do tego, że pomoc w zabiciu dzieci nienarodzonych oraz nakłanianie do tego przestaną być przestępstwem.

– Na komisji przedstawiono różne opinie prawne różnych środowisk. (…) Niektóre z nich, zwłaszcza działające na zlecenie koalicji rządzącej, starały się podważać ustawę zasadniczą i obydwa wyroki Trybunału Konstytucyjnego w tym zakresie, czyli wyroki z 1997 i 2020 roku. (…) Biuro Ekspertyz i Oceny Skutków Regulacji Sejmu jasno wskazuje jednak, że proponowane przepisy nie stoją w zgodzie z przepisami wyroków TK. Nie mogą więc w całości zostać przyjęte, gdyż łamią konstytucję – wskazała Agnieszka Górska.

– Mamy do czynienia z zamachem na życie ludzkie aktualnie rządzących Polską – Koalicji Obywatelskiej i kilku innych partii. Wydawać by się mogło, że mają one inne od siebie poglądy, jednak w tym kontekście nie różnią się zbyt wiele. Mówią jednym głosem. Można mówić tu o koalicji proaborcyjnej. (…) KO czy Lewica chcą tzw. aborcji na życzenie, niezależnie od tego, w jakiej fazie rozwoju jest człowiek poczęty – dodała.

Jednym z elementów oswajania ludzi ze zbrodnią tzw. aborcji jest m.in. powszechny dostęp do pigułki „dzień po” i to już dla dzieci od 15. roku życia. Minister zdrowia, Izabela Leszczyna, zapowiadała w czasie prac nad tym projektem, że bez względu na to, czy prezydent podpisze ustawę w sprawie tabletki, czy też nie, to ona i tak rozporządzeniami doprowadzi do sytuacji, w której środek będzie ogólnodostępny.

– Interpretacja koalicji rządzącej musi brać pod uwagę aktualny stan prawny. To z ich strony ogromna hipokryzja. Widzimy chociażby złożony druk nr 254 o TK, gdzie uwzględnia się wszystkie wyroki Trybunału. Natomiast w ustawach, które są procedowane na komisji nadzwyczajnej do spraw tzw. aborcji, jest wręcz przeciwnie. Neguje się wszystkie opinie. (…) Będziemy jednak stać na gruncie przepisów prawa, bronić polskiej konstytucji i będziemy dawać opór niekonstytucyjnym przepisom prawa, które mogą doprowadzić do wprowadzenia bardzo niekorzystnych przepisów, mogących w konsekwencji doprowadzić do zabijania dzieci poczętych – zapewniła polityk.

W dyskusji na temat tzw. aborcji środowiska liberalno-lewicowe bardzo często używają argumentów emocjonalnych, pokazując skrajne przypadki, w których zagrożone jest życie matki lub dziecka. A jeśli życie to nie jest zagrożone, to straszy się poważnymi wadami płodu. W odpowiedzi ze strony obrońców życia pojawiają się propozycje zwiększenia nacisku na opiekę okołoporodową, a także opiekę prewencyjną dla kobiet, które w trakcie badań prenatalnych dowiadują się o tym, że ich dziecko jest zagrożone poważnymi wadami.

– Z emocjami po stronie Lewicy czy Koalicji Obywatelskiej mamy do czynienia od dłuższego czasu. Jest to wykorzystywane politycznie. (…) Trzeba się jednak uderzyć w pierś, bo obiecywaliśmy większą ochronę w zakresie bezpieczeństwa matki w trudnej sytuacji i zabezpieczenia rodziny. Niestety, nie udało się wprowadzić odpowiednich przepisów prawnych. Niemniej jednak są głosy, które chcą wprowadzenia takich zmian. (…) Będziemy dążyć do tego, aby takie prace się rozpoczęły i zakończyły sukcesem – powiedziała członek zespołu parlamentarnego ds. ochrony życia i rodziny.

Rozmowę z udziałem poseł Agnieszki Górskiej można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl