fot. PAP/Wojtek Jargiło

51. aukcja koni arabskich Pride of Poland. Najwięcej zapłacono za klacz ze stadniny w Michałowie

W Janowie Podlaskim odbyła się 51. aukcja koni arabskich Pride of Poland. Najwyższą cenę – 1 milion 250 tys. euro – zapłacono za klacz Perfinkę z Michałowa.

W niedzielnej aukcji wystawiono łącznie 22 konie arabskie. Jeden z nich został wycofany już w trakcie licytacji. 11 koni nie zostało sprzedanych ze względu na zbyt niską cenę, która nie zadowalała organizatorów. Pozostałe 10 trafiło w ręce nowych właścicieli za łączną kwotę 1 miliona 587 tys. euro. Konie licytowali kupcy z całego świata, m.in. z Belgii, Szwajcarii i Bahrajnu. Najwięcej zapłacono za klacz ze stadniny w Michałowie.

Perfinka, siwa, 9-letnia klacz z Michałowa, trafiła do hodowcy z Arabii Saudyjskiej. Obecnie klacz przebywa w USA. Do 31 sierpnia trwa jej dzierżawa.

– Wydaje się, że musimy o wiele bardziej otworzyć się na dzierżawy koni, bo ta klacz, która uzyskała najwyższą cenę, jeszcze dwa lata temu była wyceniania bardzo nisko, a przecież nic się nie zmieniło w jej pokroju, zachowaniu, ruchach. To wydzierżawienie do ważnego hodowcy w USA, wygrywane czempionaty za oceanem, promocja tego konia sprawiły, że uzyskała rewelacyjną, absolutnie przez nikogo niespodziewaną wysokość 1 mln 250 tys. euro – podkreślił Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

https://twitter.com/MRiRW_GOV_PL/status/1292493867787399171

Resort rolnictwa ocenia tegoroczną aukcję jako sukces. W tym roku w Janowie Podlaskim kupców było mniej ze względu na pandemię. Jednak w tegorocznej edycji można było licytować także telefonicznie.

To nie koniec atrakcji w Janowie Podlaskim. Dziś odbędzie się także Letnia Aukcja Koni Summer Sale, na której wystawiono łącznie 23 konie. 19 klaczy i 4 ogiery. Na aukcji wystawiona będzie również jedna z klaczy, która w niedzielę nie została sprzedana.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl