50. rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej

Trwają obchody 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej. O godz. 12.00 w bazylice w Licheniu zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce ks. abp Salvatore Pennacchio. 

Wieczorem natomiast odbędzie się koncert w wykonaniu studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu pt. „Człowieczy los”.

Uroczystości zakończą się we wtorek sumą odpustową, celebrowaną przez ks. abp Stanisława Dziwisza. Podczas Eucharystii na Obraz Matki Bożej Licheńskiej zostanie nałożona jubileuszowa sukienka ufundowana przez ofiarodawców Sanktuarium z kraju i z zagranicy.

Cudowny Obraz Matki Bożej Licheńskiej koronował 15 sierpnia 1967 r. ks. kard. Stefan Wyszyński koronami papieskimi Pawła VI. Matka Boża przedstawiona na obrazie nieznanego artysty przytula do serca polskie godło – białego orła.

Transmisję obchodów 50-lecia koronacji przeprowadzi Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl