fot. facebook.com/brodnickizlot

5. Zlot Pojazdów Zabytkowych w Brodnicy

W niedzielę w Brodnicy odbędzie się Zlot Pojazdów Zabytkowych. To już 5. edycja wydarzenia. Ulicami miasta przejadą auta minionej epoki. Wśród atrakcji znajdzie się również konkurs na najładniejszy samochód i motocykl.

Dla mieszkańców Brodnicy Zlot Pojazdów Zabytkowych stał się już tradycją. Po raz pierwszy odbył się on w 2015 roku, z inicjatywy radnego Jana Kowalskiego.

– Cztery lata temu kupiłem dużego fiata i stąd zrodził się pomysł, aby zorganizować zlot pojazdów zabytkowych – tłumaczy Jan Kowalski.

Zlot cieszy nie tylko kolekcjonerów.

– To wszystko robię z myślą o mieszkańcach naszego miasta, powiatu i nie tylko – podkreśla Jan Kowalski.

W ciągu ostatnich lat podczas spotkań można było podziwiać 750 pojazdów z całego świata. Wśród wielu modeli nie może zabraknąć także polskich symboli PRL-u.

Będziemy mogli zobaczyć samochody: warszawę, syrenkę, wołgę, mercedesy powyżej 25 roku, wozy strażackie, BRDM-y, trabanty i wiele innych pojazdów mających powyżej 25 lat – wskazuje organizator Zlotu Pojazdów Zabytkowych.

W tym roku wśród aut pojawi się też CWS T-1 ,,Orzeł Biały”. Jest to rekonstrukcja pierwszego polskiego samochodu produkowanego przed wojną.   Został on zrestaurowany w 2018 roku z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Jest on jeżdżącym pomnikiem, hołdem dla tych, którzy po zaborach odbudowywali państwo i tworzyli podstawy polskiej motoryzacji.

TV Trwam News/RIRM

drukuj