48. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos dobiegło końca

Nie milkną komentarze po zakończonym wczoraj 48. Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Polskę w Szwajcarii reprezentowali prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki.

Do Davos przyjechali liderzy światowej polityki, szefowie najważniejszych międzynarodowych instytucji finansowych, ekonomiści, politolodzy, bankierzy, prezesi koncernów i szefowie organizacji pozarządowych.

Panele i spotkania w ramach forum poświęcone były m. in. kondycji i przyszłości Unii Europejskiej, kierunkom rozwoju energetyki, ale także np. przyszłości edukacji.

Andrzej Duda uczestniczył w panelu na temat Europy Środkowej i Wschodniej. Prezydent tłumaczył partnerom międzynarodowym m.in. reformę wymiary sprawiedliwości, jaka jest przeprowadzana w Polsce. Rozmawiał też chwilę w prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Według posła Grzegorza Długiego z Kukiz’15 to bardzo istotne, aby Polska była aktywnie obecna podczas tego typu spotkań.

Na Zachodzie mamy bardzo złą prasę w ostatnim okresie, wobec tego każda nasza aktywna obecność w miejsca, gdzie są ważne osobistości i tam gdzie są media, zawsze będzie chwalona.  Obecność aktywna, czyli taka która pomaga w odkłamywaniu tego obrazu. Nie chwalę i bardzo potępiam fałszywe przedstawianie problemów. Te problemy, które mamy mieszczą się w granicach sporu politycznego, a są przedstawiane jako coś nienormalnego – jako wręcz wojnę domową – jako morderstwo demokracji – mówił poseł Grzegorz Długi.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki odbył serię dwustronnych spotkań z szefami państw takich jak m. in. Holandia oraz Dania. Szef polskiego rządu rozmawiał o bezpieczeństwie energetycznym w kontekście Nord Stream 2, a także planach wzmacniania regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl