4,5 mln uczniów rozpoczęło wakacje

Przed dziećmi dwa miesiące wakacji. Wczoraj ponad 4,5 mln uczniów zakończyło naukę. Część z nich będzie odpoczywała nad morzem, jeziorami, w górach. Jeszcze inni spędzą ten czas na kursach czy w pracy.

– Plany na wakacje… Na pewno pojadę w góry. Planuję rozwijać się jako kucharz, ukończyć kurs. Czas wolny planuję spędzić w gronie znajomych, spontanicznie – oznajmia zapytana uczennica.

Jak co roku nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wakacje będą czuwać policjanci. Rozpoczęła się akcja „Bezpieczne Wakacje 2016”. Funkcjonariusze będą przeprowadzali kontrolę na drodze. Apelują do kierowców o rozwagę przed wyjazdami.

Bardzo często rodzice decydują się jednak wysłać dzieci na kolonie, a to oznacza podróż autokarem. Wiele pojazdów jest w złym stanie technicznym. Aby być pewnym, że nasze dziecko jedzie sprawnym autobusem możemy zwrócić się o kontrolę do policji. Nadkomisarz Katarzyna Cisło z małopolskiej policji prosi jednak, aby zrobić to z kilkudniowym wyprzedzeniem.

– Tych próśb jest, nie ukrywam, bardzo dużo. W trzech głównych miastach małopolski: Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu funkcjonują na ten czas letni stałe punkty kontroli. Natomiast, jeśli dziecko wyjeżdża autokarem np. z terenu szkoły, według mnie, rodzic ma obowiązek zadzwonić i poinformować, że jest taka wycieczka. Poinformować, że dziecko wyjeżdża na obóz i bardzo prosi o sprawdzenie tego pojazdu. Kierowcy potrafią być pod wpływem alkoholu, a autokar jest niesprawny. Mieliśmy kiedyś taki przypadek, że dwukrotnie czy trzykrotnie autokar był zmieniany, bo również kolejne były niesprawne – wskazuje nadkomisarz Katarzyna Cisło.

Uczniowie wrócą do szkół 1 września.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl