PAP/Radek Pietruszka

20-lecie pracy Wojskowego Instytutu Medycznego

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystości 20-lecia utworzenia Wojskowego Instytutu Medycznego. W przemówieniu dziękował jego pracownikom za świadczenie opieki przede wszystkim nad żołnierzami i ich rodzinami, a także nad zwykłymi pacjentami z całego kraju.

Prezydent Andrzej Duda dziękował wojskowym medykom również za wsparcie udzielane podczas misji prowadzonych przez żołnierzy Wojska Polskiego oraz za poświęcenie w dobie pandemii.

– Myślę o misji medycznej, wojskowej w Lombardii, ale także w Stanach Zjednoczonych. Swoją służbą wzbudziliście ogromny podziw, szacunek, a przede wszystkim w sposób jednoznaczny przyczyniliście się do budowania na arenie międzynarodowej fenomenalnego wizerunku naszego kraju, naszej służby medycznej, przede wszystkim polskiej wojskowej służby medycznej. Jestem za to ogromnie wdzięczny – powiedział szef państwa polskiego.

Prezydent wskazywał też na zaangażowanie wojskowych medyków w pomoc niesioną Ukrainie, w tym m.in. leczenie rannych żołnierzy.

Andrzej Duda, życząc dalszego dynamicznego rozwoju Instytutu, wskazał na wielkie dzieło, które przed nim stoi. To plany stworzenia nowego rodzaju wojsk: wojsk medycznych – powiedział prezydent. Jak wyjaśnił, prace nad tym z Instytutem prowadzi Ministerstwo Obrony Narodowej przy wsparciu Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Wojskowy Instytut Medyczny to jedna z największych i najlepiej wyposażonych placówek medycznych w Polsce. Oprócz leczenia, prowadzi ona działalność naukową, badawczą, rozwojową i dydaktyczną dla wojskowej służby zdrowia. Od października ub. roku ma status państwowego instytutu badawczego.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl