fot. twitter.com/PStrzalkowski

10 tys. dolarów na natychmiastową pomoc medyczną dla uchodźców

Polska Misja Medyczna (PMM) przekaże 10 tys. dolarów na natychmiastową pomoc medyczną dla uchodźców, którzy uciekli na granicę syryjsko-jordańską z południowej części Syrii z powodu nalotów bombowych w ostatnich dniach – poinformowała w poniedziałek Paulina Bandura z PMM.

Dzięki środkom przekazanym przez Polską Misję Medyczną uruchomione zostaną dwie karetki z personelem i wyposażeniem, które będą przewozić poszkodowanych do szpitali. Pomoc na miejscu zorganizuje partner PMM – organizacja JHAS (Jordan Health Aid Society) International.

Szacuje się, że w ostatnich dniach nawet 270 tys. Syryjczyków opuściło domy, uciekając przed atakami bombowymi. 20 tysięcy z nich koczuje obecnie na granicy syryjsko-jordańskiej w oczekiwaniu na pomoc.

W marcu rozpoczął się ósmy rok wojny domowej w Syrii, a z jej powodu kraj opuściło prawie 6 mln osób. Uchodźcy szukali schronienia w innych krajach.

PMM pomaga Syryjczykom, którzy nie zdołali opuścić kraju od grudnia 2016 roku. Organizacja m.in. finansuje leki dla szpitali – w zachodnim Aleppo i Idlib oraz we Wschodniej Gucie. Prowadzi też projekt zakupu elektronicznych protez dla dzieci po amputacjach oraz uruchomiła ośrodek ortopedyczny w Termanin w Syrii.

PAP/RIRM

drukuj