10 kwietnia raport o katastrofie smoleńskiej

10 kwietnia, w czwartą rocznicę katastrofy smoleńskiej, zespół posła Antoniego Macierewicza przedstawi kolejny raport dotyczący jej przyczyn. Ma on zawierać, m.in. opis rozpadu salonki Tu-154M i analizę działania rosyjskich specsłużb. Dokument powtarza tezę o wybuchu w powietrzu.

Poseł Antoni Macierewicz mówi, że w sprawie katastrofy smoleńskiej mamy do czynienia z szeregiem przecieków medialnych, które mają służyć utrwaleniu przekonania, że wszystko jest rozstrzygnięte, że nie było materiałów wybuchowych.

Jeszcze wtedy, gdy próbki były w Smoleńsku, w ponad 600 próbkach były ślady materiałów wybuchowych, ale poczekały tam 2-3 miesiące, a nawet 7 miesięcy, następnie przetransportowano je do Polski i nagle okazało się, że na żadnej z tych próbek nie ma materiałów wybuchowych. To są żarty. Naprawdę, to jest kpina ze zdrowego rozsądku. Racje ma płk Milkiewicz, który mówi, iż takie badania są nieprofesjonalne – powiedział poseł Macierewicz.

Raport pt.: „Cztery lata po Smoleńsku” zostanie zaprezentowany podczas specjalnego posiedzenia zespołu 10 kwietnia o godz. 12.00. Liczy ok. 180 stron.

RIRM

drukuj