fot. gov.pl

1 lipca ruszy Loteria Narodowego Programu Szczepień

W przyszłym tygodniu rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień. Będą także konkursy dla gmin z nagrodami pieniężnymi za najwyższy wskaźnik szczepień.

 Gmina na Medal to konkurs zachęcający włodarzy miast do promocji szczepień.

 – 100 tysięcy złotych dla pierwszych 500 gmin w Polsce, których poziom wyszczepienia mieszkańców przekroczy 67 procent – poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

 W tym konkursie nie ma znaczenia wielkość ani położenie gminy. Konkurs potrwa do końca roku. Do tego czasu można walczyć o nagrody. Kolejny konkurs, skierowany do samorządów, to Najbardziej Odporna Gmina.

 – W ramach tego konkursu jest także szczególna nagroda dla Najbardziej Odpornej Gminy w Polsce. To 2 mln złotych dla gminy z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców – wskazał Paweł Szefernaker.

Warunkiem przyznania nagrody jest minimum 50 proc. zaszczepionych mieszkańców. Konkurs potrwa do końca października. Z kolei w przyszłym tygodniu rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień. Będzie można w niej wygrać nagrody pieniężne, samochody i hulajnogi elektryczne.

 – Uczestnicy muszą być pełnoletni oraz przejść kompletną procedurę zaszczepienia – mówimy tu o osobach, które przyjmą dwie dawki lub jedną dawkę szczepionki – w zależności od rodzaju szczepionki – wyjaśnił Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego.

 Osoby, które się zarejestrują muszą wyrazić zgodę na udział w loterii do 30 września. Będzie kilka kategorii nagród: codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz nagroda główna. Wartość nagród sięga 140 mln złotych.

 – Losowanie finałowe nastąpi 6 października. Są to dwie nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz dwa samochody – zaznaczył Olgierd Cieślik.

https://twitter.com/totalizator_sp/status/1408063111844622349

Aby wziąć udział w loterii, należy się zapisać, dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989. Można to zrobić również poprzez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim Internetowym Koncie Pacjenta lub pójść do pobliskiego punktu szczepień. Wyniki losowań będą publikowane na stronie loterii.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl