Zakończył się Zjazd Duszpasterzy Młodzieży i Powołań Zakonów Męskich

Zakończył się I Zjazd Duszpasterzy Młodzieży i Powołań Zakonów Męskich. Trzy dni spotkania obfitowały w konferencje i modlitwę. Nie zabrakło również przestrzeni do spotkania się.

fot. niniwa-pl

Drugi dzień zjazdu był bogaty w treść. Uczestnicy rozpoczęli dzień od jutrzni, a następnie koncelebrowali Mszę św., której przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk.

„Święty Paweł mówi, o tym, że być <<tak>>. Wszystko ma być bardzo jasne, precyzyjne i konkretne – po prostu ma być Boże. I to jest ten fundament od, którego warto zacząć jeżeli chodzi o nas, że my chcemy być na tak. Chcemy być oddani i zawierzający wszystko Panu Bogu” – mówił przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży przy KEP.

fot. niniwa-pl

„Można by przywołać słowa, które są w liturgii sakramentu chrztu dziecka. Przyjmijcie światłość Chrystusa. Podtrzymywanie tego światła powierza się wam bracia i siostry, aby wasze duchowe dzieci postępowały zawsze jak dzieci światłości” – zakończył ks. bp Marek Solarczyk.

W kolejnych blokach duszpasterze wysłuchali czterech konferencji. Ich tematy to: „Młodzi a wolność”, „Towarzyszenie młodzieży”, „Potrzeby młodzieży” oraz „Co duszpasterz młodzieży powinien mieć w głowie”. Konferencje zostały wygłoszone przez trzech ojców z różnych zgromadzeń a także panią psycholog.

fot. niniwa-pl

Księża mieli również możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem i pomysłami na to, jak docierać dzisiaj do młodzieży, podczas pracy w grupach, między konferencjami.

fot. niniwa-pl

Duszpasterze opuścili spotkanie bardzo umocnieni i gotowi do dalszej pracy i współpracy. Termin kolejnego spotkania został ustalony na listopad bieżącego roku.

Organizatorzy szczególnie podziękowali Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich za patronat i rozpropagowanie wydarzenia wśród przełożonych.

Marcin Szuścik/radiomaryja.pl

drukuj