Z posłem Andrzejem Jaworskim rozmawia o. Waldemar Gonczaruk CSsR. Rozmowa przyprowadzona po zakończeniu wysłuchania publicznego w Parlamencie Europejskim.

W Parlamencie Europejskim zakończyło się wysłuchanie publiczne. W tym samym czasie przed budynkiem trwała pikieta. Uczestniczyli w niej parlamentarzyści z Polski oraz nasi rodacy z zagranicy. Jest z nami pan poseł Andrzej Jaworski. Panie pośle z jakim przesłaniem przyjechaliście tutaj na Plac Luksemburski?

 

 

Drogi ojcze, Drodzy słuchacze! Prawo i Sprawiedliwość od samego początku broniło i będzie bronić Telewizji TRWAM w momencie kiedy wolność mediów w Polsce jest zagrożona. Kiedy rządzący nic sobie nie robią z ponad dwóch milionów osób, które walczą o tę Telewizję, którą chcą oglądać. Kiedy prawo jest łamane, nie może nas nie być w Brukseli. Dlatego przyjechaliśmy tutaj razem z przedstawicielami Solidarności, różnych stowarzyszeń, organizacji. Chcieliśmy pokazać, że wolność w Polsce jest zagrożona, że prawo w Polsce jest łamane. Musimy pokazać politykom unijnym, ale także obywatelom Brukseli, że będziemy robili wszystko by doprowadzić do takiej sytuacji kiedy prawo będzie prawem a Telewizja TRWAM w końcu uzyska zgodnie z prawem koncesję.

Bardzo dziękuję za wypowiedź.

drukuj