Wypowiedź dr Urszuli Krupy, europoseł zeszłej kadencji podczas wysłuchania publicznego w Brukseli ws. dyskryminacji TV Trwam.

Podzielę kilkoma doświadczeniem byłego okresu poprzedniego Parlamentu Europejskiego. Katolicy są dyskryminowani i to należy włączyć w ryzyko. Natomiast myśmy byli dyskryminowani tutaj. Mówię o różnicy reakcji na nasze interwencje tutaj w Parlamencie i w Polsce. Doszło do tego, że w Parlamencie Europejskim dzięki naszym kolegom lewostronnym, mieliśmy zablokowaną możliwość słuchania Radia Maryja przez Internet. Interwencje do pana komisarza spowodowały, że przywrócono nam możliwość słuchania radia. Chciałabym podziękować komisarzowi.

 

 

Bardzo mi przykro, że nie ma żadnego z komisarzy z nami, bo miało by to może większą wymowę. To jest rodzaj lekceważenia. Chciałam powiedzieć jeszcze o jednym. Nasi koledzy wysmarowali nam rezolucję. Radio Maryja było tam oczernione tak samo z resztą jak prawa strona naszych parlamentarzystów. Po złożeniu stu tysięcy podpisów rezolucja ta nie była używana. Nie było w ciągu pięciu lat miesiąca, a nawet tygodnia w Parlamencie w Strasburgu bez jakiejś interwencji. Może nie całkiem były przyjmowane i załatwiane w odróżnieniu do interwencji, które pisaliśmy do władz polskich. To jest bardzo ważne przynajmniej dla nas. Powinniśmy się bardziej mobilizować. Żądać konsekwencji. Na koniec jesteśmy w Parlamencie w Brukseli Mam radę, czy propozycję dla kolegów. To nie jest tylko dyskryminacja radia czy Telewizji TRWAM. To nie jest tylko przemoc, jak tutaj mówiono. To jest łamanie praw człowieka.

Dobrze by było tę sprawę wnieść do Parlamentu. Wprowadzić punkt o łamaniu praw człowieka w czwartek w Strasburgu. Wtedy byłaby szansa na zainteresowanie większej ilości parlamentarzystów. W czwartek wieczorem są wszyscy. Chciałam bardzo serdecznie podziękować, że koledzy ten problem wnieśli na forum parlamentu. Ja jestem w radiu prawie od początku i to co się teraz dzieje to jest dyskryminacja. To jest przemoc. To jest likwidowanie możliwości wypowiedzi. Dziękuje bardzo.

Dr Urszula Krupa

drukuj