fot. PAP/EPA

Włochy: Ojciec Święty będzie dziś operowany w związku z niedrożnością jelit

Papież Franciszek przejdzie dziś operację jamy brzusznej w pełnym znieczuleniu – poinformował Watykan. Po zakończeniu audiencji generalnej Ojciec Święty pojechał do rzymskiej kliniki Gemelli na zabieg chirurgiczny w związku z przepukliną, która tworzy się nad blizną po operacji. Dwa lata temu Franciszek przeszedł poważną operację jelit.

Dyrektor biura prasowego Watykanu, Matteo Bruni, przekazał dziennikarzom, że wczesnym popołudniem Papież zostanie poddany w ogólnym znieczuleniu zabiegowi laparotomii i operacji plastycznej ściany brzucha.

Wyjaśnił, że operacja została uzgodniona w minionych dniach przez zespół medyczny opiekujący się Franciszkiem i jest konieczna z powodu „przepukliny rozetnej, która powoduje nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne”.

Jak dodał rzecznik, pobyt Ojca Świętego w szpitalu potrwa kilka dni, aby umożliwić normalną kurację pooperacyjną i pełny powrót do zdrowia.

To już trzeci pobyt papieża Franciszka w klinice Gemelli. W lipcu 2021 roku przeszedł tam poważną operację jelit. W tym roku na przełomie marca i kwietnia Franciszek był hospitalizowany z powodu zapalenia płuc.

Na sobotę zapowiedziano spotkanie w Watykanie z udziałem Papieża oraz 30 laureatów Nagrody Nobla, poświęcone braterstwu między ludźmi. Nie jest jeszcze jasne, czy Franciszek do tego czasu opuści szpital i będzie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl