By Leszek Stojanowski-Han - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9432305

We wtorek uroczystości pogrzebowe ks. prof. Czesława Bartnika

We wtorek odbędą się uroczystości pogrzebowe księdza profesora Czesława Bartnika, teologa, poety i filozofa, który współpracował z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Msza św. żałobna będzie sprawowana o godz. 11.00 w Archikatedrze Lubelskiej. Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana o godz. 15.30 w kościele św. Mikołaja Szczebrzeszynie. Kapłan spocznie na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Ks. prof. Czesława Bartnika wspominają wykładowcy akademiccy. Prof. Piotr Jaroszyński powiedział, że była to postać niezwykle barwna i piękna. W jego kręgu zainteresowań były zagadnienia z wielu dziedzin: teologii, filozofii czy historii. Ponadto wykształcił on elitę.

– Ks. prof. Czesław Bartnik był bardzo oddanym pedagogiem. Pod jego kierunkiem powstawały setki prac magisterskich, doktoraty, habilitacje. To pole jest również ważne, bo ksiądz profesor wykształcił w tak trudnych czasach piękną, polską elitę intelektualną – podkreślił prof. Piotr Jaroszyński.

Śp. ks. prof. Czesław Bartnik zmarł w sobotę w wieku 90 lat. Ks. prof. był wychowawcą Wyższego Seminarium Duchownego w Lublinie, pracownikiem naukowo-dydaktycznym KUL i profesorem politologii w WSKSiM w Toruniu.

Był autorem ponad 3,5 tys. publikacji i twórcą personalizmu uniwersalistycznego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl