fot. chrystuskrol.pl

Warszawa: W parafii pw. Chrystusa Króla na Targówku odbędzie się Eucharystia inaugurująca obchody związane z 100. rocznicą Cudu nad Wisłą w diecezji warszawsko-praskiej

Diecezja warszawsko-praska rozpoczyna dziś obchody związane z 100. rocznicą Cudu nad Wisłą. Uroczystości zainauguruje Msza Św. godz. 18.00 w parafii pw. Chrystusa Króla na Targówku.

Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. W trakcie liturgii zostanie wprowadzony obraz Matki Bożej Łaskawej.

Ks. bp Romuald Kamiński podkreśla, że kościół pw. Chrystusa Króla na Targówku został wzniesiony jako dziękczynienie po zwycięskiej wojnie z bolszewicką Rosją.

– Ten kościół został ofiarowany czy też dedykowany jako wotum wdzięczności za szczególną opiekę Matki Bożej i błogosławieństwo Boże w tej wielkiej epopei obronnej naszej ojczyzny i stołecznego miasta. Będziemy w zasadzie przez cały miesiąc na różny sposób celebrować te pamiątki i dziękować Bogu przez pośrednictwo Matki Bożej Łaskawej, która po tych wszystkich wydarzeniach jakoś w sercach i w pamięci narodu – a szczególnie w Warszawie  – zyskała miano Matki Bożej Zwycięskiej – mówi ks. bp Romuald Kamiński.     

Główne obchody 100-lecia Cudu nad Wisłą odbędą się w dniach 13-17 sierpnia na terenie Warszawy i kilku innych miejscowości, w których miały miejsce najważniejsze wydarzenia Bitwy Warszawskiej.

RIRM

drukuj