fot. PAP/Viacheslav Ratynskyi

Ukraina: obrona powietrzna strąciła 18 rosyjskich dronów

Ukraińska obrona przeciwlotnicza strąciła 18 z 23 dronów, którymi Rosja zaatakowała w nocy terytorium Ukrainy. Prócz dronów typu Shahed siły ukraińskie strąciły także pocisk rakietowy Ch-59 – głosi komunikat Sił Lotniczych na Telegramie.

Obrona przeciwlotnicza podjęła działania w co najmniej dziewięciu obwodach ukraińskich – oświadczyła armia.

Szefowa obwodu iwanofrankowskiego, Switłana Onyszczuk, przekazała, że Rosjanie zaatakowali dronami ten region, leżący na zachodzie Ukrainy.

„Wróg nie przerywa atakowania obiektów infrastruktury krytycznej” – podkreśliła.

Dodała, że obrona przeciwlotnicza zniszczyła nad ranem bezzałogowce i atak nie spowodował ofiar „ani znacznych zniszczeń”.

Jak przekazał portal Ukrainska Prawda, szef obwodu dniepropietrowskiego, Serhij, Łysak poinformował, że jeden z dronów strącony został w tym regionie, w okolicach miasta Pawłohrad.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl