fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Tylko do końca dnia można zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego

Mija dziś ostatni dzień na zgłoszenie chęci głosowania korespondencyjnego w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Taka możliwość przysługuje osobom z niepełnosprawnościami oraz seniorom.

W głosowaniu korespondencyjnym mogą wziąć udział osoby z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat. Rzecznik Krajowego Biura Wyborczego, Marcin Chmielnicki, wskazał, że zamiar głosowania korespondencyjnego należy zgłosić do komisarza wyborczego.

Ustnie, pisemnie lub elektronicznie za pomocą usługi na stronie gov.pl. Jeśli w dni głosowania nie mamy ukończonego 60. roku życia, do zgłoszenia należy dołączyć kopię aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności – zaznaczył Marcin Chmielnicki.

Jeśli zgłoszenie będzie prawidłowe, to pakiet wyborczy zostanie doręczony najpóźniej sześć dni przed wyborami. Rzecznik KBW dodał, że aby wybór został uwzględniony, należy podpisać oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu.

Osoby z niepełnosprawnościami i seniorzy mają też prawo do bezpłatnego transportu do lokalu wyborczego i z powrotem do miejsca zamieszkania. Wybory do Europarlamentu odbędą się 9 czerwca.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl