fot. PAP/EPA

Trwa czwarty dzień wizyty Ojca Świętego w Kolumbii [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Ojciec Święty Franciszek kontynuuje podróż apostolską do Kolumbii. Dziś Papież odwiedza Medellin, drugie co do wielkości miasto w kraju. O godz. 17.15 pod jego przewodnictwem rozpoczęła się Msza św., w której biorą udział więźniowie miejscowych zakładów karnych. [OGLĄDAJ NA ŻYWO]

Łącznie w Eucharystii uczestniczy 62 osadzonych. Ma być to symbol poszanowana godności dla osób najsłabszych. Po Eucharystii Papież spotka się z księżmi, zakonnikami, osobami życia konsekrowanego i seminarzystami

To już czwarty dzień wizyty Ojca Świętego w Kolumbii. Podróż apostolska przebiega pod hasłem: „Zróbmy pierwszy krok”, co jest nawiązaniem do licznych podziałów i konfliktów wewnątrz kraju. Do Kolumbii Ojciec Święty przybywa z przesłaniem o pokoju i jedności. Wczoraj taki apel powtórzył w trakcie Mszy św. w Willavicencio, gdzie dokonał beatyfikacji dwóch kolumbijskich męczenników.

– Pojednanie konkretyzuje się i umacnia dzięki wkładowi wszystkich, pozwala budować przyszłość i sprawia, że wzrasta nadzieja. Wszelki wysiłek pokojowy bez szczerego zaangażowania na rzecz pojednania będzie fiaskiem – powiedział Papież Franciszek.

Wieczorem, wraz z wiernymi, Ojciec Święty modlił się o pojednanie narodowe w Kolumbii.

– Kolumbio, otwórz swe serce ludu Bożego i pozwól się pojednać. Nie bój się prawdy i sprawiedliwości. Drodzy Kolumbijczycy: nie bójcie się prosić o przebaczenie i przebaczać innym – mówił Papież w .

Dziś przedostatni dzień papieskiej wizyty.

TV Trwam News/RIRM

drukuj