Spotkanie młodzieży drohiczyńskiej w Serpelicach
Na Kalwarii Podlaskiej w Serpelicach odbędzie się dziś spotkanie Młodzieży
Diecezji Drohiczyńskiej.
Spotkanie jest podzielone na trzy etapy, a rozpocznie się o godz. 10.00 w
sześciu kościołach diecezji. Hasłem są słowa błogosławionego Ojca św. Jana Pawła
II. Medalik z wizerunkiem Wielkiego Polaka – jak powiedział Ks. Artur Płachno –
otrzyma każdy uczestnik spotkania.
Program Diecezjalnego Spotkania Młodzieży na Kalwarii Podlaskiej
Tegoroczne Spotkanie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej na Kalwarii Podlaskiej
w Serpelicach, odbędzie się w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we środę 14
września.
Hasłem jego będzie : Każdy ma swoje Westerplatte” (J.P.II), a zaproszona
jest na nie wszystka młodzież, począwszy od gimnazjów. Uczniowie szkól
ponadpodstawowych z terenu diecezji drohiczyńskiej, udadzą się na to spotkanie
wraz z katechetami i nauczycielami w ramach zajęć.
Etap Pierwszy:
Godz. 10.00 – Młodzież gromadzi się w sześciu kościołach:
1. Kościół Pofranciszkański w Drohiczynie – gromadzi się młodzież z dekanatu
sokołowskiego
2. Kościół Wniebowzięcia NMP w Węgrowie – gromadzi się młodzież z dekanatu
łochowskiego.
3. Kościół Konkatedralny w Sokołowie Podlaskim – gromadzi się młodzież z
dekanatu węgrowskiego.
4. Kościół Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach – gromadzi się młodzież z dekanatu
bielskiego
i hajnowskiego.
5. Kościół św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach – gromadzi się młodzież z
dekanatu brańskiego, ciechanowieckiego, drohiczyńskiego i sterdyńskiego.
6. Kościół parafialny w Sarnakach – gromadzi się młodzież z dekanatu
siemiatyckiego i sarnackiego.
Porządek spotkania w kościołach:
W programie tego etapu jest zawiązanie wspólnoty, wspólne śpiewanie,
konferencja i Droga Krzyżowa
z bł. Janem Pawłem II.
Etap Drugi:
Po zakończeniu spotkania o godz. 12.00, grupy udadzą się do Serpelic.
Od kościoła kolejno grupy wyruszą w pielgrzymowaniu ścieżkami Kalwarii
Podlaskiej z modlitwą Koronką Bożego Miłosierdzia i śpiewem na ustach.
Każdą grupę poprowadzi ksiądz, katecheta lub nauczyciel, który z daną grupą
przyjechał Przywiozą one ze sobą krzyże z tabliczką informacyjną o danej grupie.
Na górze trwać będzie koncert modlitewno – ewangelizacyjny zespołu
TESTIMONIUM z Katowic
Etap Trzeci:
Eucharystia na Kalwarii rozpocznie się o godz. 14.30 pod przewodnictwem J. E.
Ks. Bpa Antoniego Dydycza. Homilię wygłosi ks. abp. Jaume Pujol Balcells
metropolita Tarragony z Hiszpanii.
Na zakończenie przed błogosławieństwem nastąpi poświęcenie medali z bł. Janem
Pawłem II i po błogosławieństwie w atmosferze modlitwy wszystkie grupy
przechodząc przez bramę zrobioną z krzyża, gdzie otrzymują poświęcone medale.
Organizatorami spotkania są : Wydział Duszpasterstwa Młodzieży Kurii
Diecezjalnej w Drohiczynie z jego dyrektorem ks. dr. Andrzejem Lubowieckim i
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w prezesem Rafałem Siwkiem.
ksAP/Drohiczyn
