Spotkanie dla życia
W Lipnicy pod Toruniem spotkają się dziś organizatorzy Marszy dla życia z całej Polski. Celem spotkania jest wymiana doświadczeń, rozmowa na temat problemów i trudności związanych z organizowaniem marszu, a także poszukiwanie możliwości i form wzajemnego wsparcia.
Jak powiedział Tomasz Kancelarczyk – jeden z organizatorów marszów pomysł narodził się po pochodzie dla
życia jaki odbył się w Toruniu.
W spotkaniu, które będzie miało charakter roboczy wezmą udział 34 osoby.
O godz. 9:00 rozpocznie je uroczysta Eucharystia.
Następnie przewidziano panel dyskusyjny i warsztaty. Spotkanie zakończy się ok. godz. 17.
RIRM
***
PROGRAM SPOTKANIA
Sobota, 05.XI.2011 r.
Program spotkania:
10.00-10.15 – otwarcie
10.15-11.00 – przedstawienie się
11.00-14.00 – warsztaty – blok I – Marsz dla Życia
12.30-12.45 – przerwa
14.00-15.00 – obiad
15.00-16.30 – warsztaty – blok II – przygotowanie bliższe
16.30-16.45 – przerwa
16.45-18.00 – warsztaty – blok III – przygotowanie dalsze
18.00-18.30 – zakończenie i podsumowanie
Praca odbywać się będzie w 3 blokach, podczas których omówione będą następujące kwestie:
– blok I sam marsz: cel marszu? Motywacja i intencja organizatorów? Dlaczego warto? Kiedy? Gdzie? Jak długo? Jakie hasła?
– blok II – przygotowania bliższego: Jak promować marsz? Marsz a urzędy? Marsz a media? Marsz a Kuria?
– blok III – przygotowania dalszego: Czy potrzeba czegoś więcej? Co dalej? Jakie są możliwości?
Organizatorzy:
-Domowy Kościół
Maria i Wiesław Skwira
– KS Civitas Christiana
Marta Kuśmerek, Ks.Tomasz Kancelarczyk, Joanna Szałata
źródło:
www.dlazycia.info
