fot. PAP/Łukasz Gągulski

Sejmik małopolski znów nie wybrał nowego marszałka

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Kmita, ponownie nie został wybrany przez sejmik na nowego marszałka województwa małopolskiego. Według nieoficjalnych informacji na kandydata rekomendowanego przez władze PiS nie chcą głosować radni skupieni wokół obecnego marszałka Witolda Kozłowskiego, a szerzej Beaty Szydło i Andrzeja Adamczyka.

Polityk był jedynym kandydatem. Jednak po raz drugi nie zdobył wymaganej liczby głosów w sejmiku, w którym klub PiS ma większość radych. Za jego kandydaturą opowiedziało się w głosowaniu tajnym 17 spośród 38 obecnych radnych, 19 radnych było przeciw. Dwa głosy były nieważne.

Radni PiS twierdzą, że porozumieli się na posiedzeniu klubu i Łukasz Kmita miał większość, ale podczas głosowania ktoś zdradził.

Zdaniem posła Łukasza Kmity niektórzy wybrali własne ambicje, a nie dobro partii.

– Partia może czuć się zdradzona. Część osób wybiera własne ambicje zamiast dobro partii. Takie jest życie. Ja zrobiłem wszystko, żeby przekonać radnych. Nikt nikomu rąk nie łamał. Myślę, że teraz jako radni PiS musimy wszyscy ochłonąć – mówił Łukasz Kmita.

Według nieoficjalnych informacji na kandydata rekomendowanego przez władze PiS nie chcą głosować radni skupieni wokół obecnego marszałka Witolda Kozłowskiego, a szerzej Beaty Szydło i Andrzeja Adamczyka.

Jeśli do 9 lipca br. radnym nie uda się wybrać marszałka i zarządu województwa, małopolski sejmik zostanie rozwiązany i ogłoszone będą nowe wybory. Kolejna sesja sejmiku zaplanowana jest na 1 lipca tego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl