Autorstwa Towarzystwo Św. Pawła - http://www.paulus.org.pl, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4765041

Relikwie bł. ks. Jakuba Alberione

Do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu trafiły w sobotę relikwie błogosławionego ks. Jakuba Alberione.

Relikwie błogosławionego ks. Jakuba Alberione uroczyście zostały wniesione do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

– Błogosławiony ks. Jakub Alberione  przecież nie był nie wiadomo jaki, ale miał w sobie iskrę. Pan Bóg dał mu ją i tą iskrę rozpalał w sobie. Był pełen niepokoju, ale nie takiego niepokoju ludzkiego, tylko Bożego niepokoju, coś więcej, coś dalej – mówił założyciel i dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Tak powstała Rodzina Św. Pawła, którą założył ks. Jakub Alberione.

Od błogosławionego – jak mówił ks. Wojciech Turek, prowincjał paulistów -można uczyć się wiary.

– Ta wiara prowadziła go – właściwie od niczego – do stworzenia ogromnego dzieła, które objęło cały świat. Rodzina św. Pawła jest obecna na wszystkich kontynentach i ma wszędzie ten sam charyzmat – podkreślił kapłan.

Charyzmat głoszenia Ewangelii poprzez wszystkie dostępne środki społecznego przekazu.

– Na całym świecie siostry prowadzą i telewizję i radio. Angażują się w różnego rodzaju dzieła ewangelizacyjne używając współczesnych środków – mówiła paulistka, s. Sylwia ze Zgromadzenia Sióstr Świętego Pawła, założonego przez bł. ks. Jakuba Alberione.

To właśnie ten błogosławiony dla siostry Anny Marii Pudełko jest nie tylko ojcem, ale też inspiratorem.

– Tym, któremu powierzam wszystkie moje intencje, a szczególnie jako siostra Apostolinka tym, któremu też powierzam młodych ludzi, szukających sensu życia, sensu swojego powołania – akcentowała s. Anna Maria Pudełko AP z Instytutu Królowej Apostołów dla Powołań.

Do Rodziny św. Pawła należy również Zgromadzenie Uczennic Boskiego Mistrza.

– Relikwie zostały wprowadzone do Sanktuarium, gdzie jest już ich kilkanaście, czy kilkadziesiąt wręcz, więc wchodzi do jakiegoś panteonu świętych, a z drugiej strony w sobotę minęła 50. rocznica przejścia naszego założyciela do nieba, więc jest to dzień, w którym cieszymy się, radujemy i liczymy, że szybko zostanie kanonizowany – podkreśliła s. dr Maria Iwona Kopacz PDDM.

Do grona błogosławionych ks. Jakuba Alberione 27 kwietnia 2003 włączył Papież Polak – św. Jan Paweł II.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl