Radio Maryja w Ostrowcu Świętokrzyskim

Radio Maryja i Telewizja Trwam w swej pielgrzymce po ziemi ojczystej udają się w poniedziałek do parafii pw. Najświętszej Marii Panny Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim w diecezji sandomierskiej. Modlitewnemu spotkaniu będzie towarzyszyć poświęcenie kaplicy Matki Bożej Saletyńskiej.

Mszy św. dla Rodziny Radia Maryja o godz. 18.45 będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. abp prof. dr hab. Stanisław Wielgus. Przed Eucharystią inscenizację zatytułowaną „Orędzie Matki Bożej z La Salette” wykonają dzieci i młodzież miejscowej parafii. Wieczorne „Rozmowy niedokończone” tego dnia zostaną poprowadzone na temat „Nawiedzenie Matki Bożej w diecezji sandomierskiej – wczoraj i dziś”. Hasłem nawiedzenia są słowa „Witaj Królowo, Matko i Nadziejo nasza”.

Diecezja sandomierska oczekuje na nawiedzenie swoich parafii przez Matkę Bożą w kopii Jasnogórskiej Ikony. Inauguracja peregrynacji nastąpi dziś na Świętym Krzyżu. Matka Boża nawiedzi diecezję po raz drugi. Pierwsze nawiedzenie miało miejsce 38 lat temu. Dziś na znak, iż Królowa Polski przybywa do diecezji sandomierskiej, we wszystkich kościoła diecezji od 15.45 do 16.00 będą bić dzwony.


Katarzyna Cegielska
drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl