Rada Powiatu Płońskiego

Informacja prasowa w sprawie Stanowiska Rady Powiatu Płońskiego i Rady Miejskiej w Płońsku w sprawie nieprzyznania TV Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym

Informujemy, że w dniach 30.01.2012 i 31.01.2012 odpowiednio na sesjach Rady Miejskiej w Płońsku i Rady Powiatu Płońskiego radni przyjęli jednolite stanowisko w sprawie nieprzyznania TV Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym.

Inicjatorami akcji przyjęcia stanowiska byli radni: Artur Czapliński (Rada Powiatu) i Wojciech Bluszcz (Rada Miasta). Stanowisko zostanie przekazane Panu Janowi Dworakowi � Przewodniczącemu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; O. dr. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR Dyrektorowi Radia Maryja oraz Dyrekcji TV TRWAM i Fundacji Lux Veritatis.

Rada Powiatu Płońskiego i Rada Miejska w Płońsku wyrażają w ten sposób protest w związku z nieprzyznaniem Telewizji Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym, co uprawniałoby do nadawania programów w technologii cyfrowej. Radni popierają w ten sposób także głos innych samorządów w Polsce (m.in. Rady Miasta Lublina, Rady Miasta w Łapach) oraz wielu organizacji, instytucji i środowisk.

Stanowisko Rady Miejskiej w Płońsku z dnia 30 stycznia 2012 roku

Stanowisko Rady Powiatu Płońskiego z dnia 31 stycznia 2012 roku

* w sprawie nieprzyznania TV Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym

* Rada Miasta w Płońsku dołączając się do głosu innych samorządów, organizacji, instytucji i środowisk w Polsce, stanowczo sprzeciwia się decyzji o nieprzyznaniu Telewizji Trwam miejsca na przygotowywanym multipleksie cyfrowym, co uprawniałoby do nadawania programów w technologii cyfrowej.

Solidaryzujemy się tym samym ze stanowiskiem Episkopatu Polski głoszącym, że odmowa przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym jest poważnym naruszeniem praw katolickiej opinii publicznej.

Nieprzyznanie miejsca na multipleksie uważamy za przejaw dyskryminacji olbrzymiej grupy odbiorców katolickich. Takie postępowanie nie ma nic wspólnego z budowaniem państwa wolnego, sprawiedliwego i równego dla wszystkich obywateli. Uważamy, że wykluczenie stacji narusza zasadę pluralizmu i sprawiedliwości społecznej oraz równości wobec prawa i dyskryminuje katolików.

Wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym godzi w prawa katolików. Godzi w licznych odbiorców, wśród których wiele jest osób chorych i samotnych, dla których TV Trwam stanowi jedyny wiarygodny środek informacji. Stanowczo żądamy sprawiedliwego traktowania wszystkich polskich mediów oraz respektowania prawa obywateli do swobodnego głoszenia ich poglądów.

TV Trwam istnieje dzięki determinacji polskich katolików, jest przez nich finansowana i to oni powinni decydować o tym, jaką telewizję chcą popierać i oglądać.
Mówimy STOP wykluczaniu katolickiej większości Narodu!

Składamy apel do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zrealizowanie wniosku Fundacji Lux Veritatis i zagwarantowanie telewidzom pełnej możliwości odbioru Telewizji TRWAM na multipleksie cyfrowym.

drukuj