Protest członków Stowarzyszenia Internowanych Zamojszczyzny

My, niżej podpisani, członkowie Stowarzyszenia Internowanych Zamojszczyzny
oraz oddziału NSZZ "Solidarność" w Zamościu, zebrani w dniu 7 stycznia 2012
roku, kierujemy żądanie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznani
Telewizji Trwam należnego miejsca na tzw. multipleksie.

To my 30 lat temu podjęliśmy walkę o wolną Polskę. Dzisiaj to nie jest Polska
naszych marzeń, a decyzja Krajowej Rady jest dyskryminująca dla nas.

Panie Prezesie, niech Pan złoży wniosek o zmianę adresu na ul. W.
Sokorskiego, bowiem Wasza decyzja jest warta tamtych czasów – czyżby powrót do
cenzury? Czy ofiar stanu wojennego było za mało, a dzisiaj chcecie zabić dusze
Polaków? Na to nie wyrażamy zgody. Żądamy równych praw i traktowania nas,
katolików jako prawnych obywateli.

Tak błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko, nasz Patron, uczył w modlitwie do
Matki Bożej Królowej Polski:

" (…) umacniaj nas Matko, na dalsze dni naszego dawania świadectwa prawdzie,
sprawiedliwości, solidarności. Dopomóż nam budować solidarność ludzkich serc w
naszych domach, w zakładach pracy, wszędzie tam, gdzie każesz nam trwać na
posterunku naszego życia…".

Domagamy się decyzji o przydzieleniu miejsca na multipleksie k; . Telewizji
Trwam. Z tym żądaniem zwracamy się do Pana i całej Rady. Poprzez prasę
niezależną, prosimy wszystkich kolegów, b. internowanych, w kraju i za granicą o
przyłączenie się do naszych żądań.

drukuj