fot. Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska

Pogrzeb ks. dr. Wojciecha Wójtowicza w piątek w Miastku

Pogrzeb tragicznie zmarłego ks. dr. Wojciecha Wójtowicza odbędzie się w piątek w Miastku. Szczegóły uroczystości pogrzebowych przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych podane zostaną w środę na konferencji prasowej.

Rzecznik prasowy kurii biskupiej w Koszalinie ks. Wojciech Parfianowicz poinformował w oficjalnym komunikacie o pierwszych szczegółach pogrzebu ks. dr. Wojciecha Wójtowicza.

W czwartek w katedrze w Koszalinie (Zachodniopomorskie) o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. przy trumnie z ciałem zmarłego przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminarium Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych i rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

Pogrzeb odbędzie się w piątek w Miastku (Pomorskie). Msza św. pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.00 w kościele Mariackim w Miastku. Ks. dr Wojciech Wójtowicz spocznie na cmentarzu komunalnym w Miastku.

Rzecznik kurii poinformował, że więcej szczegółów o uroczystościach pogrzebowych zostanie podanych na briefingu prasowym w środę o godz. 9.30 w domu biskupim. Uczestniczyć w nim ma ks. bp Edward Dajczak.

Do dnia pogrzebu w holu głównym koszalińskiego seminarium będzie wyłożona księga kondolencyjna. Można się do niej wpisywać we wtorek do godz. 21.00 oraz w środę i w czwartek w godz. 9.00-21.00.

Ks. dr Wojciech Wójtowicz był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie od 1 lipca 2013 r. We wrześniu 2017 r. został wybrany na przewodniczącego Konferencji Rektorów Wyższych Seminarium Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych.

Zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło w poniedziałek przed godz. 17.00 na drodze wojewódzkiej nr 206 między Nacławiem a Polanowem. Jego auto uderzyło w drzewo. Na miejscu zdarzenia służby znalazły martwą sarnę.

„Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności wypadku. Ciało pokrzywdzonego zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych” – poinformowała dziś Beata Gałka z biura prasowego koszalińskiej policji.

Ks. dr Wojciech Wójtowicz miał 44 lata.

PAP

drukuj