fot. pixabay.com

Niedziela jeszcze ciepła; nadchodzi ochłodzenie

Niedziela, szczególnie na zachodzie kraju, będzie słoneczna i stosunkowo ciepła, z temperaturą do 20 stopni Celsjusza. Jak powiedziała Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, to ostatni dzień z tak ładną pogodą.

Jak przekazała Małgorzata Tomczuk, synoptyk CBP Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, niedziela w wielu miejscach kraju będzie słoneczna i stosunkowo ciepła.

„Dzisiaj więcej chmur pojawi się na południu i na północy kraju. W pasie obejmującym śląskie i świętokrzyskie, możliwe są przelotne opady deszczu. Poza tym bez opadów. Temperatura od około 14 stopni Celsjusza podczas opadów deszczu w Krakowie, Kielcach i Katowicach do 19, a nawet 20 stopni na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby, tylko w górach nieco silniejszy i osiągający do 60-70 km/h” – powiedziała Małgorzata Tomczuk.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie możliwe słabe opady deszczu. Na południu więcej chmur i nieco większe opady deszczu, a wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem. Temperatura od 6-7 stopni na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 10-11 na południu kraju. Lokalnie możliwe mgły.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl