Jedyne liceum dla dzieci z ADHD do likwidacji
Jedyna szkoła z oddziałami integracyjnymi na terenie prawobrzeżnego Krakowa została przeznaczona do likwidacji. Chodzi o 29 Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kieślowskiego. Szkoła realizuje program profilaktyki zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami – ADHD. Ośrodek ma zostać zlikwidowany chociaż istnieją możliwości ratowania placówki.
Miasto tłumaczy swoją decyzję wysokimi kosztami utrzymania placówki. Tymczasem jak powiedział Marian Krampus, dyrektor krakowskiego liceum istnieje kilka możliwości obniżenia kosztów. Wymienił m.in. przejęcie placówki przez stowarzyszenie, czy utworzenie fundacji. Zapowiedział, że będzie bronił szkoły i szukał nowych rozwiązań. Liczy jednocześnie na pomoc radnych.
29 Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kieślowskiego w Krakowie istnieje już blisko 20 lat. Placówka posiada pełny program rozwoju szkoły i pracy z młodzieżą ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. Jak powiedziała Katarzyna Jaglarz, nauczyciel oligofrenopedagog krakowskiego liceum zamknięcie szkoły uderzy przede wszystkim w uczniów. W Liceum tworzona jest specjalna atmosfera dla dzieci z zaburzeniami zachowania, czy problemami niedostosowania społecznego. Dziećmi zajmuje się wyszkolona kadra pedagogiczna.
RIRM
***
Ratujmy polskie szkoły
XXIX L.O (z klasami integracyjnymi) im. Krzysztofa Kieślowskiego w Krakowie ul. Cechowa 57 zostanie zlikwidowane!!! Jest to jedyna szkoła z oddziałami integracyjnymi na terenie prawobrzeżnego Krakowa. Szkoła istnieje blisko 20 lat, wypromowała wielu wybitnych absolwentów. Placówka kontynuuje autorski program Zespołu Szkół Integracyjnych nr 7 w Krakowie: „ADHD – program profilaktyki zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniami koncentracji uwagi ” – autorstwa A. Balik, A. Żurard, A. Skamierska.
Oświadczamy, iż jesteśmy w trakcie rejestracji stowarzyszenia – ” Polskie Stowarzyszenie – Bez Ograniczeń” i posiadamy pełny program rozwoju szkoły i pracy z młodzieżą ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi. Prosimy o wsparcie dziennikarzy w walce o szkołę. Zapraszamy na konferencję prasową 09.01.2012 godz. 17.30 w budynku szkoły. Zaproszona została Pani Wiceprezydent Miasta Krakowa Anna Okońska- Walkowicz.
Dyrekcja Szkoły, Rada Pedagogiczna i Rodzice
