Min. Sz. Szynkowski vel Sęk o zbliżającym się szczycie Rady Europejskiej: Polska podniesie temat nowego mechanizmu relokacji
Polska podniesie na najbliższym szczycie Rady Europejskiej temat nowego mechanizmu relokacji – zapowiedział minister ds. europejskich, Szymon Szynkowski vel Sęk. „Uważamy, że nie wolno odchodzić od kompromisu, jaki został zawarty w czerwcu 2018 roku mówiącego o dobrowolnych mechanizmach relokacji. Te mechanizmy nie mogą być obowiązkowe” – wskazał polityk. Szczyt Rady Europejskiej rozpocznie się już w najbliższy czwartek.
