Wpisy autora Łukasz Brzeziński

B. Piskorski o gospodarstwie ekologicznym: Jest to bardzo trudne i ryzykowne. Nie mamy możliwości zastosowania chemii syntetycznej, ale sprawia nam to radość, a większość rolników ekologicznych robi to z pasji

Gospodarstwo ekologiczne jest bardzo trudne i ryzykowne, ponieważ nie mamy możliwości zastosowania chemii syntetycznej, ale sprawia nam to ogromną radość, a większość rolników ekologicznych robi to z pasji, ze swojego stylu życia i często podpisują się pod produktami swoim nazwiskiem. Właśnie chodzi o to (…), żeby to nie była żywność anonimowa, ale żeby konsument wiedział, że dany olej jest od pana Lewandowskiego, a inny od pana Kowalskiego (…). Rolnik, podpisując się, daję gwarancję bezpieczeństwa żywności – mówił Bartłomiej Piskorski, rolnik ekologiczny z gminy Janikowo, w programie „Wieś to też Polska” w programie TV Trwam.

Święty Maksymilian Maria Kolbe, męczennik miłości i szaleniec Maryi

Św. Jan Paweł II nazwał go „męczennikiem miłości”, a bł. kard. Stefan Wyszyński „szaleńcem Maryi” – pisze ks. Arkadiusz Nocoń w felietonie dla portalu www.vaticannews.va/pl i Radia Watykańskiego. 14 sierpnia przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. Jest patronem Honorowych Dawców Krwi w Polsce, obrońców życia i dziennikarzy.

Dr inż. R. Kapuściński o konsultacjach społecznych ws. lasów społecznych: Dopóki mamy możliwość wypowiedzenia się, dopóki możemy być gospodarzem we własnym kraju, to zabierajmy głos, wyrażajmy swoje opinie

Tylko do 15 sierpnia trwają konsultacje społeczne w sprawie tzw. lasów społecznych. Jak zaznaczył dr inż. Ryszard Kapuściński, były zastępca dyrektora generalnego Lasów Państwowych, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja, dopóki mamy możliwość wypowiedzenia się, dopóki możemy być gospodarzem we własnym kraju, to zabierajmy głos, wyrażajmy swoje opinie. Wyjaśnił, że można pewne rzeczy doskonalić, ale w działaniach Ministerstwa  Klimatu i Środowiska jakby wszystko zaczynało się od nowa. Ich działanie określił jako nieodpowiedzialne i świadczące o braku profesjonalizmu, wyższości ideologii nad rozsądkiem.

Ks. bp W. Śmigiel podczas 68. Pielgrzymki Polonii Kanadyjskiej: Ci sami ludzie, którzy tak dużo mówią o wolności, tolerancji, jeśli ktoś nie podziela ich poglądów, stają się bezwzględni

Patrzmy w Niebo i tam szukajmy nadziei. (…) Jednak nie można dojść do Nieba, jeśli przynajmniej na ziemi nie spróbujemy zbudować ziemskiego nieba wokół nas (…). Ze smutkiem patrzę na Polskę i myślę sobie, jak bardzo potrzebujemy narodowego pojednania, przebaczenia sobie wzajemnie, ale prawdziwego, a nie opartego tylko na górnolotnych słowach – powiedział ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej, podczas homilii wygłoszonej na Pielgrzymce Polonii Kanadyjskiej do Sanktuarium Męczenników Kanadyjskich w Midland Ontario.