Nagminnie wykorzystywana jest przesłanka psychiatryczna, która stała się furtką do zabijania dzieci nienarodzonych „na życzenie”. W 2023 r. w polskich szpitalach dokonano trzy razy więcej tzw. aborcji niż w 2022 roku
W ubiegłym roku w polskich szpitalach dokonano trzy razy więcej tzw. aborcji niż w 2022. Nagminnie wykorzystywana jest przesłanka psychiatryczna, która stała się furtką do zabijania dzieci nienarodzonych „na życzenie”. Lekarze mogą czuć się zastraszani przez obecną władzę, która prowadzi polowanie na tych, którzy odmawiają wykonania zbrodniczego procederu.
