M. Pawlak: Zwycięstwem Ukrainy będzie przede wszystkim odparcie rosyjskiej agresji, która jest bezprawna, odparcie okupacji i przywrócenie kontroli ukraińskiej nad całym jej terytorium
Jesteśmy państwem flankowym NATO i w zasadzie niemalże łącznym państwem, przez które bezpośrednio na Ukrainę dociera całe wsparcie, co naraża nas na potencjalne dodatkowe zagrożenia. Nie możemy doprowadzić do sytuacji, kiedy wyzbędziemy się możliwości obrony naszego terytorium, bo pierwszą odpowiedzialnością każdych władz jest dbanie o bezpieczeństwo własnego kraju i własnych obywateli – mówił szef prezydenckiego biura polityki międzynarodowej, Mieszko Pawlak, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.
