Wpisy autora Angelika Regulska

Rząd szykuje się do renegocjacji umowy społecznej z górnikami

Rząd szykuje się do renegocjacji umowy społecznej z górnikami. Z informacji przekazanych przez „Rzeczpospolitą” wynika, że rządzący planują zwiększyć pomoc publiczną dla polskich kopalń tak, aby do 2031 roku wyniosła 42 mld złotych. Pierwotnie miało to być 29 miliardów. Powodem mają być rosnące koszty restrukturyzacji górnictwa.

Sędzia A. Jaworski o decyzji Adama Bodnara ws. orzeczenia SN: Chaos się pogłębia. Jest to sprawa, która może uderzyć w każdego obywatela, w tym pokrzywdzonego przestępstwem

Już w tej chwili chaos się pogłębia, ponieważ dalsze funkcjonowanie pana prokuratora Dariusza Korneluka jako Prokuratora Krajowego, który w istocie nim nie jest, oznacza, że pan prokurator podejmuje kolejne decyzje kadrowe i te decyzje będą mogły być kwestionowane. Jest to sprawa, która może uderzyć w każdego obywatela, w tym obywali pokrzywdzonych przestępstwem (…). W tej sytuacji sądy zamiast rozpoznawać sprawę merytorycznie będą się zajmowały tym, czy prokurator jest prokuratorem. Jeżeli nałożymy na to chaos prawny, który mamy w sądownictwie, to on za sprawą działalności niewielkiej części środowiska sędziowskiego i niestety obecnego kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości stale się pogłębia – powiedział sędzia Adam Jaworski, członek Ogólnopolskiego Zrzeszenia Sędziów „Sędziowie RP” w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Dr M. Kawa: Ameryka, a przynajmniej obecna administracja Demokratów, staje się zakładnikiem Netanjahu i jego działań

Amerykanie są zakładnikami. W trudnej sytuacji jest partia Demokratów i Kamali Harris, która – jak wiemy – bardzo sceptycznie odnosiła się w stosunku do Izraela – powiedział dr Marek Kawa, amerykanista, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja. Dodał, że Ameryka, a przynajmniej obecna administracja Demokratów staje się trochę zakładnikiem Netanjahu i jego działań.