Wpisy autora Angelika Regulska

„Noc Bibliotek” po raz dziesiąty w Polsce

Po raz dziesiąty w tysiącach placówek w całej Polsce odbędzie się dziś „Noc Bibliotek”. To ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do czytania i korzystania z zasobów, jakimi dysponują biblioteki. Z tej okazji bibliotekarze przygotowali spotkania z autorami książek, warsztaty, wykłady, projekcje filmów, gry i zabawy oraz koncerty czy silent disco.

Dr A. Dąbrowski: Uniewinnienie aktywisty inscenizującego zabójstwo ks. abp. M. Jędraszewskiego jest skandaliczne

Prezes Akcji Katolickiej diecezji częstochowskiej, dr Artur Dąbrowski, powiedział, że wyrok uniewinniający aktywistę LGBT, który inscenizował zabójstwo ks. abp. Marka Jędraszewskiego, jest skandaliczny i niebezpieczny. Jak dodał działacz katolicki, decyzja Sądu Rejonowego w Poznaniu stanowi zachętę dla agresorów i pokazuje zaangażowanym w marksistowską rewolucję kulturową, że mogą wszystko.

Patron dnia – św. Jan XXIII

W Kościele obchodzimy dziś – w rocznicę dnia, w którym nastąpiło uroczyste otwarcie Soboru Watykańskiego II – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża. Ogłosił osiem encyklik, z których najważniejsze to „Mater et Magistra” oraz „Pacem in terris”. Został kanonizowany przez papieża Franciszka – wraz z Janem Pawłem II – w 2014 roku.

Tydzień Obrony Życia w Brazylii. Ks. bp Z. Błaszczyk: Trzeba zawsze uświadamiać ludzi na czym polega rozwój człowieka

„Zwracam uwagę, jak ważne jest, byśmy uświadamiali innych o rozwoju życia ludzkiego. Bardzo często ci, którzy promują aborcję do granic absurdu upraszczają rozwój życia ludzkiego. Dlatego trzeba zawsze uświadamiać ludzi na czym polega rozwój człowieka” – powiedział w rozmowie z TV Trwam ks. bp Zdzisław Błaszczyk, biskup pomocniczy archidiecezji Rio de Janeiro w Brazylii.