Wpisy autora Angelika Regulska

Deklaracje ministrów R. Sikorskiego i A. Sybihy: dalsze wsparcie dla Ukrainy i odblokowanie ekshumacji

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Ukrainy Radosław Sikorski i Andrij Sybiha we wspólnym oświadczeniu podkreślili konieczność wzmacniania zdolności obronnych Ukrainy oraz potrzebę zaostrzenia sankcji wobec Rosji. W dokumencie Ukraina zobowiązała się też do odblokowania prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych na jej terytorium.

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Armenii

Napięta sytuacja pomiędzy Armenią a Azerbejdżanem, imperialna polityka Rosji oraz zbliżająca się prezydencja Polski w Unii Europejskiej były głównymi tematami poruszanymi w trakcie wizyty prezydenta Andrzej Dudy w Armenii. Polska jest gotowa wesprzeć negocjacje pokojowe dwóch sąsiadujących krajów oraz pomóc w zbliżeniu Armenii do Unii Europejskiej.

Wrażliwość społeczna jednym z fundamentów programu Karola Nawrockiego

Jednym z głównych tematów kampanii prezydenckiej Karola Nawrockiego ma być polepszenie warunków pracy w opiece zdrowotnej. Kandydat na prezydenta nie zgadza się m.in. na pomijanie w podwyżkach pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej. W międzyczasie obywatelskiego kandydata próbują atakować niemieckie media, zarzucając mu rzekome kontakty z przestępczym półświatkiem.

„Babcia Kasia” skazana za ugryzienie działacza pro-life

Katarzyna A. ps. „Babcia Kasia” została uznana przez Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia za winną napaści na wolontariusza Fundacji Pro-Prawo do Życia. Lewicowa aktywistka ugryzła działacza w prawe ramię, a także biła go pięścią w klatkę piersiową, brzuch i prawą rękę. Sąd uznał również winę „Babci Kasi” co do znieważenia wolontariusza poprzez nazywanie go słowami powszechnie uważanymi za obelżywe. Za tę napaść Katarzyna A. została skazana na dziesięć miesięcy prac społecznych. Musi ona także zapłacić poszkodowanemu nawiązkę w wysokości trzech tysięcy złotych, zwrócić mu koszty procesu i dokonać zapłaty na rzecz Skarbu Państwa, co łącznie daje kwotę przekraczającą pięć tysięcy złotych.

Spóźniona pomoc dla powodzian

W ciągu dwóch dni do powodzian trafią zaliczki na remont domu – poinformował minister do spraw odbudowy, Marcin Kierwiński. Zaliczka wyniesie 50 tys. złotych. Choć minęły już ponad dwa miesiące od powodzi na południu Polski, to wciąż wiele rodzin nie otrzymało obiecanej pomocy.