Jestem absolutnie przekonany, że jeśli Polska nie wykorzysta szansy zbudowania domu aukcyjnego u siebie, to z pewnością zrobi to Rosja. Jestem przekonany, iż w momencie kiedy branża futerkowa dalej będzie u nas atakowana, to być może jedynym beneficjentem tego ataku będzie właśnie Federacja Rosyjska (…). Niemcy mają mercedesa, my mamy znakomitej jakości futra. Powinniśmy się tym cieszyć. Nie mamy mercedesa czy bentleya, ale to jest nasz mercedes i bentley w dziedzinie rolnictwa, którego powinniśmy rozwijać – mówił Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, w rozmowie z portalem Radia Maryja.