Wpisy autora Angelika Regulska

KSP: Wyłudzili prawie 1,4 mln zł z tarczy antykryzysowej. Zostali zatrzymani

Stołeczni policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością zatrzymali dwóch mieszkańców podwarszawskich Ząbek, którzy podejrzani są o wyłudzenie prawie 1,4 mln zł z tzw. tarczy antykryzysowej związanej z COVID-19 – poinformował nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Dodał, że policjantom udało się odzyskać ponad 1,2 mln zł.

„Solidarność” zapowiada protesty w związku z decyzją TSUE wobec kopalni Turów

Związkowcy z „Solidarności” zapowiadają protesty w związku z decyzją Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który nakazał natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów. Wykonanie tej decyzji wiązałoby się m.in. ze zwolnieniem kilku tysięcy osób z pracy. Co więcej, zagrażałoby to także naszemu bezpieczeństwie energetycznemu.    

„Nasz Dziennik”: Sanitaryzm w natarciu

Niewykluczone, że już od 1 lipca będzie obowiązywał tzw. unijny certyfikat cyfrowy Covid. (…) W tym samym czasie w Polsce trwają przymiarki do stworzenia rozwiązań, które pod roboczą nazwą paszportu covidowego miałyby pójść jeszcze dalej, bo tylko jego posiadanie umożliwiłoby swobodne uczestnictwo w życiu społecznym. Eksperci alarmują, że to niezgodne z polską Konstytucją i nie ma nic wspólnego z zapewnieniem zdrowia i bezpieczeństwa obywateli – czytamy w sobotnim wydaniu „Naszego Dziennika”.