„Weekend Seniora z kulturą” pozwoli odkryć F. Chopina jako bywalca salonów
W Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie dziś oraz w niedzielę odbędą się oprowadzania dla seniorów i ich bliskich w ramach akcji „Weekend Seniora z kulturą”. W tym czasie będzie można przyjrzeć się zwyczajom i konwenansom panującym w XIX wieku.
W Warszawie trwa akcja „Weekend Seniora z Kulturą”. W Muzeum Fryderyka Chopina „na uczestników czekać będzie wiele interesujących wrażeń” – zapewniła Magdalena Magenta, edukator z Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
– Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę o godz. 14.00 odbędą się planowe oprowadzania. Są to okazyjne oprowadzania dotyczące tego, jak Fryderyk Chopin był przyjmowany na salonach, u kogo bywał, jakie rodzaje koncertów preferował, ale powiemy też trochę o kulturze materialnej tego okresu – w co się ubierano i co jadano – mówiła Magdalena Magenta.
Podczas oprowadzania na wystawie stałej będzie można zapoznać się z „Fryderykiem Chopinem jako gościem salonów”.
– Chcielibyśmy skupić się przede wszystkim na koncertach Fryderyka Chopina dawanych w bardziej prywatnej atmosferze. Będziemy mieli okazję zobaczyć instrument, na którym grał Fryderyk Chopin – ostatni instrument, jaki miał w swoim mieszkaniu, na którym grał przez ostatnie dwa lata. Posiadał go w swoim salonie, bo Fryderyk Chopin nie tylko bywał na salonach, ale też przyjmował w swoim salonie gości i też w swoim salonie udzielał lekcji – zaznaczyła edukator.
Oprowadzania w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie są bezpłatne.
RIRM



