Polskie siostry zakonne prowadzą Dom Dziecka św. Antoniego w Kenii. Placówkę odwiedziła pierwsza dama A. Kornhauser-Duda
Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser–Duda odwiedziła Dom Dziecka pw. św. Antoniego prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Limuru w Kenii. Wizyta była okazją do poznania działalności placówki oraz pracy, jaką wykonują opiekunowie.
Agata Kornhauser–Duda została powitana przez podopieczne Domu Dziecka, siostry oraz ojców franciszkanów.

fot. KPRP Grzegorz Jakubowski
Zwiedziła pracownię krawiecką, w której dziewczynki doskonalą swoje umiejętności, wykonując rękodzieło.

fot. KPRP Grzegorz Jakubowski
Podopieczne zaprezentowały pierwszej damie także swoje pokoje, miejsce do zabaw i sale, w których spędzają wolny czas. Opowiadały o swoich codziennych aktywnościach, ulubionych rozrywkach, talentach plastycznych, a także marzeniach.
– Dzięki działalności Domu Dziecka w Limuru oraz ciężkiej pracy opiekunów, podopieczne mają szansę na lepsze życie – podkreśliła małżonka prezydenta.

fot. KPRP Grzegorz Jakubowski
Agata Kornhauser–Duda na ręce opiekunów i wolontariuszy współpracujących z placówką złożyła podziękowania za ciężką pracę i trud, jaki wkładają w codzienne funkcjonowanie Domu Dziecka oraz wychowanie podopiecznych. Podkreśliła, że podczas swoich wizyt zarówno krajowych, jak i zagranicznych, bardzo często odwiedza placówki prowadzone przez Kościół i Zgromadzenia.

fot. KPRP Grzegorz Jakubowski
Pierwsze polskie siostry benedyktynki misjonarki wyjechały do Kenii 20 maja 2021 roku. [czytaj więcej]
prezydent.pl



